Jak oszczędzać?

Zobacz: Jak można oszczędzać planując domowe finanse? | Jak układać domowe wydatki mądrze? | Programy do domowych wydatków | Potrzeby a budżet | Kontrola wydatków | Jak oszczędzać?

Nie dam tutaj porad gdzie najlepiej założyć lokatę czy najkorzystniej wziąć kredyt lub jakie konto ma najlepsze oprocentowanie.

Ważne jest, aby nasze oszczędzanie przyniosło rezultat. W więc jak oszczędzać?

Odpowiedź jest prosta mądrze, skutecznie, rozważnie i stopniowo. Nigdy nie zaoszczędzimy większej sumy jeśli będziemy niecierpliwi i będziemy chcieli to zrobić za szybko trzeba działać konsekwentnie. Problemy finansowe są różne lecz nie rozwiążemy ich nagle. Wielu ludzi tłumaczy mi, że nie może oszczędzać bo nie ma z czego. To nie prawda. To czy możesz oszczędzać nie zależy od tego ile zarabiasz tylko od tego czy chcesz oszczędzać. Oszczędzanie nawet niewielkiej sumy pieniędzy daje większe poczucie bezpieczeństwa finansowego i może wzmocnić Twój budżet domowy.

Oszczędzać można nie tylko gdy ma się jakiś większy przypływ gotówki lecz każdego dnia.

Na stronie dałam wielu bardzo różnych porad na ten temat lecz o wiele więcej znajduje się w książce "Budżet domowy pod ostrzałem". Warto ją przeczytać aby odmienić swoje dotychczasowe działania finansowe. Jeśli chcesz mieć swoje wydatki osobiste pod kontrolą zachęcam do dokładnego zapoznania się z treścią książki.

    

Domowy budżet

Jak oszczędzać?

Inne informacje:
Bogactwo
Nieruchomości, kredyty
„Sekret, jak zapanować nad budżetem domowym, tak aby rocznie
pojawiało się w nim o kilka tysięcy złotych więcej?”